MTÜ Rand Spordi- ja Kultuurikool Humanitas on tegutsenud alates septembrist 2006.

Spordi ja Kultuurikool Humanitas on loodud kolme väikese spordiklubi (Kempo, Leo ja Ringi) ühendamisel.

MTÜ Rand Spordi ja Kultuurikool Humanitas pakub lastele, noortele ja täiskasvanutele huviharidust judo, maadluse ja jõusaalispordi õppekavade järgi.

Koolis töötab 11 kutsekvalifikatsiooni nõuetele vastavat treenerit- õpetajat. Kooli õpilased on õppeaastate jooksul tulemuslikult esinenud erinevatel vabariiklikel ja rahvusvahelistel võistlustel. Äramärkimist väärivad maadlustreener Gristen Heinmets, judotreenerid Ain-Olavi Sumberg ja Kristjan Hendrikson ning jõusaalispordi treener Ain Kimber.

Huvikool on möödunud õppeaastatel osalenud paarikümnel maadlusvõistlusel, kus saavutati Eesti MV III koht, juunioride MV III koht. Judos on parimad tulemused rahvusvahelistel võistlustel kolm I kohta ja  III koht.  Läbi jõusaalispordi treeningute on saavutatud vaimne ja kehaline areng ning teadmised tervislikust toitumisest.

Noortel on treenimiseks mitmekülgsemad võimalused, mis kinnistavad õpilasi treeninggruppidesse. Samuti  on kool ise korraldanud spordiüritusi.

Huvikooli järgnevate aastate tegevuskavas on oluliseks osavõtt Eesti ja rahvusvahelistest võistlustest, tiitlivõistluste korraldamine ja osalemine. Suurendada võistlejate osalemist võistlustel. Soovime parendada õpilaste erialast ettevalmistust, muuta vahendite soetamise ja õpilastele laagrite korraldamise näol treeningprotsessi mitmekülgsemaks ning tulemuslikumaks.